Přehled příjmů: Květen 2013

peněženkaNejprve bych měl všem vám poděkovat. Za necelý měsíc byl tento blog navštíven cca 2700x. První den – 9. května, kdy jsem zveřejnil svůj první report pasivního přijmu, si článek přečetlo 741 z vás. Mezi největší zdroje přístupů patří tradičně sociální sítě, především pak Twitter a Facebook, skoro tři stovky přístupů jsem zaznamenal z prima agregátoru článků týmu Šetříme čas. Do dnešního dne se také přihlásilo více než 100 z vás na odběr mailového newsletteru. První mailing odešel již včera, takže pokud ještě nejste přihlášeni, můžete zadat svou adresu vpravo nahoře, dostanete se k informacím z mého blogu jako první a čas od času vám budu posílat tipy, které nenajdete ani tady na webu. A v neposlední řadě bych také chtěl poděkovat všem diskutujícím, jejich dotazy jsou inspirující, na část z nich jsem odpověděl v komentářích, na zbytek jsem se pokusil odpovědět v samostatném článku.

Struktura pasivního příjmu v květnu 2013

Zdroj 4/2013 5/2013 % změna
PPC reklama 11040 11578 4,87%
Affiliate 3472,2 3723,8 7,25%
Podíly a dividendy 18294 17319 -5,33%
Umístění dodaných článků 4494 4610 2,58%
Prodej odkazů 23798 1824 -92,34%
Prodej eknihy 3629 4134 13,92%
Pay per post 7721 11337 46,83%
Pay for tweet 842 100 -88,12%
Celkem pasivní příjem za květen 2013 73290,2 54625,8 -25,47%

Jak vidíte, není každý měsíc posvícení. Většina kanálů sice rostla, přímý prodej odkazů se ale vrátil k normálu, což způsobilo celkový pokles pasivního příjmu. Trochu poklesl i prodej placených tweetů, to bylo ale vyrovnáno tím, že obecně se na www.pay4t.cz obchody začínají hýbat a jako provozovatel systému získávám provizi z každého jednoho tweetu, který zde proběhne. Vzhledem k tomu, že s pořízením systému a jeho vývojem jsem měl určité náklady a jsem tak zatím v záporné bilanci, příjmy z něj do svých příjmů nezapočítávám. Jakmile se dostaneme do kladných čísel a projekt se zaplatí (vč. personálních nákladů na podporu, programátora atd.) začnu příjem započítávat do pasivního příjmu.

A tím se dostávám k dotazům, které ať už v komentářích, diskuzích nebo na sociálních sítích řešily způsob a pravidla, za jakých zařazuji příjem z kolonky „aktivní“ do „pasivní“ . Věnoval jsem tomu samostatný článek Vaše otázky kolem pasivního příjmu.

Nyní k jednotlivým položkám: Minulý měsíc byl ve znamení prodeje odkazů, tak nějak to vyšlo, že se sešlo dost objednávek, celkem za 23798 korun bez DPH. Tento měsíc se zdá se většina mých pravidelných kupců nasytila, takže se tento zdroj vrátil na svou běžnou hodnotu.

Naopak hezky, skoro o 50% vzrostl příjem z prodeje článků prostřednictvím pay per post tržišť. Skokanem měsíce tak mohu s klidným svědomím prohlásit systém Kupčlánek, kde se vyhouply příjmy z 756,- na 2929,-.

Jinak možná bude zajímavý pro někoho i přehled průměrných cen za články ve třech PPP systémech, které jsem minulý měsíc využíval. Placla měla průměr 371, Kupčlánek 488 a Webpost 331 korun za článek. Stále největší podíl drží Placla (7414,-), kde je prostě nejvíce poptávek a především platících inzerentů.

Poměrně stabilní jsou příjmy z PPC (využívám Google Adsense) a také příjem z podílů na projektech. I když u jednoho z nich se dá v příštích měsících očekávat pokles (jde o sezónní záležitost a léto není prostě „jeho sezóna“), druhý má zafixovanou odměnu minimálně do konce roku.

Trochu se zvedl i affiliate, i když se do toho promítlo vyúčtování konverze, která reálně proběhla v dubnu, ale protože nebyla ještě schváleny, nezapočítal jsem je do minulého přehledu. Zmiňoval jsem se o tom v minulém reportu.

U dodaných článků jsem na téměř stejném počtu, jako minulý měsíc, mám jednu dlouhodobější objednávku, která bude končit tuším teď v červnu, tak uvidíme, co se vyskytne dál.

Překvapil mne vyšší příjem z prodeje eknihy 50 tipů, jak na zpětný odkaz. Přestože obvykle má prodej knih a samozřejmě i eknih od vydání klesající tendenci, květen byl co do počtu i obratu lepší, než duben.

Co se v květnu stalo důležitého?

Posledních několik květnových dní a je to pro mne aktuální téma i nyní, je spuštění nového projektu, který by se mohl v budoucnu významněji podepsat na mých pasivních příjmech. Jmenuje se Kuponradar a jde o katalog slevových kódů z eshopů a první reakce mne vcelku těší.  Dokonce za první den vydělal celých 6,25 Kč:-).

Takže ladíme systém, testujeme použitelnost a hledáme nové partnery a eshopy, které k nám budou vkládat své slevové kódy a kupony. Takže pokud sami provozujete web a poskytujete na své zboží nebo služby slevu ve formě slevových kódů, sem s nimi. Počítám, že do měsíce od spuštění bychom mohly být na návštěvnosti někde kolem 1000 lidí denně.

Co stojí za zmínku? Co mne zaujalo?

Potěšila mne reakce na tenhle blog. Přestože mne někteří lidé zrazovali a varovali před hajtery, reakce byly ve většině případů pozitivní. Dodalo mi to energii a díky za ni.

A taky se na základě článku ozvala paní ze SEO agentury a objednala si umístění článků na naše weby. Takže super.

No a nakonec se mi podařilo pronajmout jednu z nemovitostí a těší mne to o to víc, že klukům ze Šetřím čas, které znám a fandím jim a sám od nich odebírám některé služby. Vzpomínal jsem je krátce úvodem článku.

Co jsem nezvládl?

Minulý měsíc jsem si představoval, že se budu víc věnovat rozvoji nového projektu, který by mohl zvýšit pasivní příjem z prodeje licencí. No, fakt  jsem s tím moc nepohnul. Takže si to dávám do ToDo.

Co mne čeká?

Pokles návštěvnosti – přichází prázdniny a doba dovolených a ty s sebou obvykle přináší méně času u počítače. To znamená méně konverzí i prokliků. A taky já budu stále častěji na cestách v rámci rozvoje jednoho ze srdečních projektů, serveru eCaravan.cz.

Jinak pokračuji v auditu webů a sledování jejich potenciálu z hlediska affiliate. Registroval jsem se do několik nových affil sítí, tak uvidíme, zda se tam objeví nějaké zajímavé kampaně. Většinu sil pak budu soustředit právě do zmiňovaného Kuponradaru, který by se mohl stát do budoucna silnějším hráčem n poli kuponových webů.

Co jsem se naučil

Že často nezáleží na tom, jak na mne daný projekt působí na začátku, na první pohled. Protože i diamant, pokud je surový, vypadá často na začátku jako obyčejný špinavý šutr.

3. knihy, které by vás mohly také inspirovat

Vaše názory a komentáře [napište vlastní]

 1. Michale,
  i přes pokles, krásná čísla. V mých reportech zisku je vidět, že sám pomalu rostu, tak je možné, že na přelomu let 2020 a 2021 Tě doženu (pokud tedy usneš na vavřínech) 🙂

 2. Z přehledu je vidět, že příjmy za odkazy počítáš jednorázově v měsíci, kdy se prodají. Podle mě je lepší to rozprostřít a i když v jednom měsící žádný neprodáš, tak máš podíl z prodejů předcházejících měsíců.

 3. Honza: Já to tak taky dělám, protože bych to jinak už nedohledal. Ne že by to nešlo, ale je to moc práce.

  PPP a PPC mi zatím moc nejdou a nechápu, jak to některým frčí. Asi nedělám vhodný typ webů nebo jsem málo agresivní v umisťování. Ale zase se zahojím na fotobankách, které umím vcelku slušně 🙂

 4. Jak to máš s PPP systémy, píšeš že využíváš 3. Jak to je procentuelně ? je to pořád 90+% placla, nebo i ostatní jedou ?
  Kolik máš cca webu a jaké je jejich zaměření, ať si z toho trochu udělam obrázek ?
  Já používám pořád jen placlu a prodej napřímo.

  • POPISUJI TO TADY:


   Naopak hezky, skoro o 50% vzrostl příjem z prodeje článků prostřednictvím pay per post tržišť. Skokanem měsíce tak mohu s klidným svědomím prohlásit systém Kupčlánek, kde se vyhouply příjmy z 756,- na 2929,-.

   Jinak možná bude zajímavý pro někoho i přehled průměrných cen za články ve třech PPP systémech, které jsem minulý měsíc využíval. Placla měla průměr 371, Kupčlánek 488 a Webpost 331 korun za článek. Stále největší podíl drží Placla (7414,-), kde je prostě nejvíce poptávek a především platících inzerentů.

 5. Zeptám se na projekt kuponradar.cz z pohledu provozovatele. Je určený pouze pro eshopy s partnerským programem? Jací jsou v tomto odvětví vaši největší konkurenti?

 6. Ne, je urcen i pro weby bez affiliate. Nicmene se s nimi snazime dohodnout na jine forme spoluprace. A u některych se to dari.

  Cesti konkurenti mne az tak nezajimaji. nedivam se na ne. Inspiraci vidim spise v zahranici, kde je tento trh mnohem dal, nez u nas.

  • Ahoj, po měsíce spuštění si plánoval 1000 návštěvnost denně? Podle mě jsi spadl ze stromu a udeřil jsi se. Jak vidíš svůj odhad nyní?

   Mít stabilně 1000 lidí denně není jen tak 🙂

   • Nespadl:) Zatím jsme průměrně někde kolem 670 denně, některé dny se k tisícovce blížíme.

 7. Je úžasné a obdivuhodné, jak si udržujete přehled ve svých financích a píšete tu svůj report, který je skutečně přehledný a jasný. Nedivím se proto, že máte pasivní příjem.

  Já se zatím o tvorbě pasivního přijmu vím jen teoreticky – z knih R. Kiyosakiho. Velkou zajímavostí je, že když jsem si přečetl poprvé jeho knihu, pak jsem narážel na internetu na různé stránky o pasivním přijmu, aniž bych je vyhledával.

  Díky Vám vím, že to, co mi podle Kiyosakiho knih připadalo tak trochu nemožné, je možným a snad někdy dosáhnu alespoň poloviny vašeho nynějšího pasivního přijmu.

  Přeji hodně štěstí a úspěchu v budoucnu.

 8. Skoda ze jsi nezacal psat uz driv, bylo by zajimave sledovat tvuj rust od nuly, treba jako u inwebstora.
  Jinak bych uvital nejaky clanek o kuponradar.cz. Delsi dobu jsem mel neco podobneho v hlave a chtel jsem se nejvic motivovat u myvouchercodes.co.uk. Nakonec jsem si netroufl jak z nedostatku financi tak hlavne zkusenosti.

 9. Úplně náhodou jsem narazil na tento web. Velmi inspirativní. Díky za důkaz, že pasivně vydělávat lze i v ČR a ne jen v USA apod. Líbí se mi poznámka v sideboxu, cituji: „Pasivní především neznamená bezpracný.“ To je svatá pravda, ale jak se to jednou rozjede, je to fajn.

 10. Skvělý článek, velice mne zaujala vaše kniha 50 tipů jak na odkaz, Také mne docela překvapilo kolik se dá u nás dostat za napsání článku, ve světě je to zdá se mnohem méně, na různých anglických forech nabízejí napsání článku od 2 dolarů / 500 slov

 11. Michale, ja len k tej knihe možno tomu predaju napríklad pomohol aj tento blog. Napríklad ja som o tvojej knihe vedel ale nemal som ju potom som na ňu nejako zabudol a po prečítaní tvojho blogu a spomenutia no tvoje meno som si knihu hneď kúpil. Možno je to taká podprahovka že keď si zverejnil svoje príjmi z webov že som sa do toho chcel znova tak trocha obuť aj ja.

 12. Zaujal mě poměr mezi příjmy z PPC reklamy a affilu. Měl jsem za to, že affil je výnosnější, než reklama. Anebo je to jen nepoměrem stránek, na kterých je reklama a na kterých affil?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.