Přehled příjmů: Červenec 2013

peněženkaJe neděle a tak jsem si našel kousek času na sestavení dalšího reportu. Celkově jsem se v červenci online aktivitám až tak nevěnoval, řešil jsem záležitosti kolem off-line investic, takže mi na počítač nezbývalo mnoho času. A taky bylo horko, a kdo by se chtěl ve třicítkách ještě nechat „ovívat“ větrákem z notebooku na klíně, že… Přestože obecně šla návštěvnost celkově u většiny projektů a webů dolů, červenec se nejen oproti červnu po finanční stránce ukázal jako docela úspěšný. Můj pasivní příjem se přiblížil k hranici sto tisíc za měsíc.

Struktura pasivního příjmu v červenci 2013

6/13 7/13 % změna
PPC reklama 12571 12863 2%
Affiliate 3472 5152 48%
Podíly a dividendy 12687 21954 73%
Umístění dodaných článků 7650 22840 199%
Prodej odkazů 7560 15845 110%
Prodej eknihy 5125 3349 -35%
Pay per post 11332 13073 15%
Pay for tweet 350 155 -56%
Celkem pasivní příjem 60747 95231 57%

Rozbor jednotlivých položek mého příjmu z on-line podnikání

Kupodivu, přestože návštěvnost tradičně v letních měsících stagnuje, PPC reklama vydělala téměř stejně, jako minulý měsíc. Několika korunami se na tom promítla i naše nová akvizice, zábavný web, kde však nechceme riskovat umístit klasickou proklikovou reklamu od Google a musíme se tak spokojit s PPC od eTargetu. Ten má tradičně horší cílení a samozřejmě z toho vyplývající i míru prokliku. Trochu mne zklamal Seznam se svým Sklikem. Minulý majitel ho na webu nasazený měl, když jsem o schválení webu požádal nově, administrátoři Skliku ho kvůli občas vulgárním komentářům uživatelů zamítli. Smůla. Hledám tedy jiné formy monetizace. Nicméně věřím, že se povede. Web jsem koupil za částku do 40 tisíc a za první měsíc byl příjem necelé dva tisíce korun.

Poskočil i příjem z affiliate – není to sice nic světoborného, určitě máme ještě velké rezervy, ale myslím, že trend je nastaven dobře. Podepsal se na tom určitě náš kuponový web, kde jsem na začátku prorokoval návštěvnost do měsíce kolem tisícovky denně, přičemž jsme to dostali zatím průměrně na něco kolem 670 přístupů za den. Také konečně Firefox schválil plugin zobrazující slevy na navštívených eshopech, takže jsme zaznamenali už i nějaké přístupy z něj.

Myslím, že až se příjem z affiliate vyrovná příjmům z prodeje obsahu nebo PPC, pak to teprve bude zajímavé. Potenciál tam určitě je. Věřím, že se na tom podepíše i připravovaná affiliate síť, kterou bychom ve firmě chtěli spustit v dohledné době. Aktuálně smlouváme partnerské eshopy a konsolidujeme pod ní i naše vlastní projekty. Třeba prodej eknih.

Vzrostly hezky i příjmy z projektů, ve kterých mám podíl jako investor nebo jsem jinou formou podpořil jejich rozjezd. A protože mám nyní rozjednaný další vstup do nadějného projektu (tentokrát půjde o eshop), tak myslím, že během měsíce dvou zaznamenáme další nárůst.

Absolutní rekordman měsíce byl příjem z prodeje obsahu – dodaných článků. Děkuji tímto všem klientům a věřím, že se jim jejich vklad vrátí. Minimálně v jednom případě už to zafungovalo – po dohodě s klientem jsem do článku vložil affiliate odkaz a hned první den vydání si jeden z čtenářů u našeho klienta nakoupil a utratil tam více než dvojnásobek toho, co našeho klienta stál text na našem webu. Takže to ukázalo potenciál kvalitních článků a jsem tomu moc rád. Je vidět, že když jsou články napsány pro lidi, tak to prostě funguje. Mj. tento byl koncipován něco mezi recenzí a průvodcem nákupem s porovnáním několika obdobných produktů.

Zvýšil se i příjem z prodeje odkazů. Určitou částí se na tom promítly prodlužované odkazy (klienti si nakupují nejčastěji na půl roku). Trochu poklesl obecně nákup od velkých agentur a naopak vzrostl nákup od přímých majitelů webů. Že by to znamenalo obecně snahu o úspory ze strany majitelů menších a středních eshopů a webů?

Poklesl také prodej eknihy, to se ale nakonec dá čekat, za chvíli to bude rok, co vyšla. Asi budu muset začít přemýšlet o nějaké nové:) Jaké téma by se vám líbilo….? Napište mi do komentářů, budu za vaše názory rád.

Pokaždé se tu rozepisuji víc o příjmu z payperpost systémů. Tentokrát není moc co komentovat. Klasicky vede Placla, následována Webpostem, který se docela předvedla (+168%). Kupčlánek minulý měsíc docela výrazně pokles.  Celkový součet všech PPP příjmů byl ale vyšší o 15%, než v červnu.

Stagnuje naopak náš projekt Pay4t, kde sice proběhlo pár obchodů, ale celkově nic moc. Srpnové statistiky budou ale už mnohem zajímavější.

Co se v červenci stalo důležitého?

Připravoval jsem spolu s kolegy ale také zmiňovanou novou affiliate síť a tak snad už příští měsíc vás do ní budu moci pozvat.

Předělávali s programátorem jeden z našich stěžejních webů na Slovensku, který bychom ještě během prázdnit představili v novém. A samozřejmě už zde počítáme s vícezdrojovou monetizací. Nyní je hlavním finančním proudem adsense reklama, samotný projekt (jde o vyhledávač práce), si ale říká i o další zdroje.

A také jsem měl přednášku na Internet Marketing Srazu v Ostravě o tom, zda se vyplatí být při podnikání poctivý nebo ne, tak pokud to někoho z vás zajímá, zkusím přednášku nahrát na YouTube (začátek a konec).

Co stojí za zmínku? Co mne zaujalo?

Většinu měsíce jsem se věnoval offline investicím, konkrétně investicím do nemovitostí a potvrdil jsem si svůj již tak pošramocený názor o realitních makléřích, takže pokud vás to zajímá, podívejte se na samostatný článek.

Co jsem nezvládl?

Poslední dva měsíce jsem si sypal popel na hlavu, za to, že jsem nepohnul s projektem, který by mi mohl pomoci zvýšit pasivní příjem z prodeje licencí. Tento měsíc jsme na tom s programátorem zapracovali a to tak, že už během několika týdnů by to mohlo jít do testování – nejprve z hlediska uživatelské přívětivosti k Honzovi Kvasničkovi se kterým spolupracuji třeba na tomto webu a pak snad už i k potenciálním zákazníkům.

Co mne čeká?

V online světě to bude zejména jednání s novým partnerem, kterému poskytují investici na akceleraci eshopu. A hlavně doufám, že dofinišuji alespoň jeden nebo dva z aktuálně rozpracovaných projektů, o kterých jsem se zmiňoval.

Co jsem se naučil?

Že štěstí je třeba jít vždy trochu naproti…

3. knihy, které by vás mohly také inspirovat

Vaše názory a komentáře [napište vlastní]

 1. Hezký přehled, gratuluju k výsledkům. Měl bych dotaz a to takový, zda by jsi nemohl věnovat samostatný článek jednomu ze zdrojů zisků Podíly a dividendy. Zajímalo by mě především investování do online projektů jiných lidí, příklady podepsaných smluv, jak to probíhá celkově spolupráce, zkušenosti s tím, zda jsi něco zainvestoval a daný člověk utekl nebo se na projekt vykašlal atd.

  Už nějaký ten měsíc přemýšlím, že bych něco zainvestoval. Ale stále se ne a ne do toho uvrtat.

 2. Gratuluje ti kdekdo tak já se opakovat nebudu, spíše mě fascinuje jak všechno zvládáš stíhat, projektu máš mraky a to člověk nemluví o offline 🙂 Jinak věřím, že kupony budou mít budoucnost, dokonce už to zmínila i ČT24 v ekonomice.

 3. Nezbývá než blahopřát. Hodně se mi líbí položka Umístění dodaných článků. Rozumím tomu tak, že jde vpodstatě jen o umístění hotových PR článků na tvé obsahové weby?

 4. Dobrá práce, pane.

  Trochu mě překvapuje, tvůj nízký příjem z affiliate.. Tam bys podle mě mohl mít o cifru jiné číslo. Docela se mi líbí PPC, nicméně to je asi z webů, které nějakou obsluhu potřebují, ne? Proto to asi nebude úplně tak „pasivní“…
  Do příštího shrnutí bys mohl udělat např. nějaký koláčový graf, kde by bylo vidět, jaké byly počáteční investice „časově“ a jak se to teď vrací, tj. která z tvých mnoha finančních větví je nejefektivnější…
  Třeba prodej eknihy vypadá, že je bez práce, ale asi za tím bylo hodně práce při sepsání 🙂 Tj. hodinovej plat tam možná nebude zdaleka tak super, jak u prodej odkazů, což? 🙂
  Ale i tak díky za tento super článek.. málo kdo má koule to takle odhalit

 5. Dobrý den přeji, předně děkuji za skvělé články plné inspirace. Chci se zeptat na prodej odkazů a prodej umístění PR článků – prodáváte přes nějaké služby (adsranky, placla atd.) a nebo přímo klientům a agenturám? Díky!

 6. Ahoj, ani nevím, jak bych vyjádřil svůj údiv a obdiv k tvým výsledkům 🙂 Je to neuveřitelné. Mám ale dotaz, jak mám pochopit příjem z Placla, Webpost atd? Je to přes affil nebo ty články píšeš/necháváš psát? Nejde mi to do hlavy. Díky!

 7. Právě zpětně prohlížím tento web a pokud dám dohromady Vaše sumy za publikování dodaných článků, prodej odkazů a pay per post, 50tis. už je pěkná suma. Snad se přes ní do roka také dostanu.

  Ať se Vám daří!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.